آیا GTA 6 برای PS4 هم منتشر خواهد شد؟

با اینکه RockStar هنوز زمان رسمی انتشار GTA 6 رو برای کنسول PS5 اعلام نکرده ولی این که GTA 6 برای کنسول PS5 منتشر خواهد شد امری مشخص است.
اما آیا اینکه سازندگان، نسخه PS4 بازی رو هم منتشر کنند جای سوال داره.
با توجه به این که RockStar قبلا دقیقا همچین کاری رو انجام داده میشه امیدوار بود که باز هم این اتفاق بیوفته.
شرکت RockStar بازی GTA V رو 14 ماه قبل از انتشارش برای کنسول PS4 روی کنسول PS3 منتشر کرد. تمامی save های بازی قابل انتقال از PS3 به PS4 بود. البته بازیکنان برای بازی کردن این بازی روی کنسول PS4 باید بازی رو مجددا خریداری میکردن و با توجه به آمار فروش این بازی میشه گفت که تعداد بسیار قابل توجهی از بازیکنان این خرید مجدد رو انجام دادن. آمار فروش GTA V به 91.6 ملیون دلار رسید که این بازی رو در صف پرفروش ترین بازی های رایانه ای قرار داد.
مسلما تعداد زیادی از بازیکنان دوباره همین کار رو خواهند کرد هرچند که این کار دو بار پول دادن برای یک بازی خواهد بود. پس چرا RockStar این کار رو دوباره انجام نده !؟

با توجه به وقفه 7 ساله بین انتشار هریک از نسخه های GTA، باید انتظار داشته باشیم نسخه 6ام این بازی در سال 2020 منتشر بشه، دقیقا مصادف با زمان انتشار احتمالی کنسول PS5 ( طبق شایعات ).
به نظر میرسه RockStar در سال 2020 بازی GTA 6 رو ابتدا برای کنسول PS4 منتشر کنه تا توجهات رو به خودش جلب کنه و با توجه به طرفداران بسیار زیاد این بازی درآمد نجومی بدست بیاره و در آینده و با انتشار کنسول جدید سونی، وارد مرحله جدیدی بشه و اینبار بازی خودش رو به ملیون ها بازیکن که قطعا بدشون نمیاد GTA 6 رو روی کنسول جدیدشون بازی کنن بفروشه. دقیقا مثل اتفاقی که برای GTA 5 و کنسول های PS3 و PS4 افتاد …

البته همه این نتیجه گیری ها بر اساس حقایق موجود هست و هیچکدوم صد در صد توسط RockStar به صورت رسمی تایید نشده.
این نکته رو هم باید درنظر داشت که RockStar همین تازگی بازی RedDead Redemption رو منتشر کرده و همچین هم بیکار نبوده و این ممکنه توی روند تولید و توسعه بازی GTA 6 اخلالی ایجاد کنه و معادلات رو به هم بریزه.

نظر خودتون رو در این باره با ما در میون بزارید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن